Gaba Kulka i Młynarski plays Plays Młynarski, koncert

Koncert połączony z koncertem „L.Story”, L.Stadt. Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, do kupienia w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi.

Mlynarski

Propozycje zespołu Młynarski Plays Młynarski to świeże spojrzenie syna – Jana Młynarskiego na fragment twórczości ojca – Wojciecha Młynarskiego. Jest to również spotkanie wybitnej artystki, kompozytorki i wokalistki młodego pokolenia – Gaby Kulki z poezją zaklętą̨ w legendarnych piosenkach. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur zespół wystąpi w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w czwartek, 14 września.

Młynarski Plays Młynarski to muzyka z pogranicza jazzu, bluesa i szeroko rozumianej muzyki alternatywnej. Kiedy w październiku 2010 roku ukazała się płyta „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację“, zespół szturmem podbił sceny koncertowe w całej Polsce, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010, a także zdobył dwie nominacje do Fryderyka, po drodze zbierając pochlebne recenzje w prasie muzycznej.

Wojciech Młynarski kochał wielobarwność́ w muzyce, sztuce, w życiu. Taki też jest program zespołu. Wybitne interpretacje Gaby Kulki to podróż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących: Wojciecha Korcza, Janusza Senta, Jerzego Wasowskiego, Jerzego Derfla.

Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy: Wojciech Traczyk (gitara basowa, kontrabas) i Piotr Zabrodzki (pianino akustyczne, elektronika).

 – Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i zarazem wielkim autorem – mówi Jan Młynarski i zaprasza do udziału w tym spotkaniu w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi w czwartek, 14 września, o g. 20:00.

Tego samego dnia w Teatrze Nowym wystąpi zespół L.Stadt z materiałem z płyty „L.Story”.  Bilety na oba wydarzenia kosztują: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy).

Masha i Kortez

Masha Qrella i Kortez tworzą specjalnie dla nas wspólny projekt.

Cohen i kobiety

Piosenki Leonarda Cohena zinterpretują na nowo czołowe polskie wokalistki, repre

„L.Story”, koncert zespołu L.Stadt

Koncert połączony z koncertem Młynarski Plays Młynarski. Bilety: normalny 4

Dudu Tassa & Kuwaitis – koncert plenerowy

Gdy supergwiazda izraelskiej sceny rockowej podąża muzycznym tropem przodków z

Masha Qrella i Kortez

Bilety: 40 zł, ulgowy 30 zł do kupienia w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi&nb

Z tancbudy Szai Magnata – koncert Yankel Band

Grupa Yankel Band powstała w 2000 roku. Tworzy muzykę instrumentalną, łącząc k

”Miasto czterech kultur. Polacy, Niemcy, Żydzi i Rosjanie w służbie Łodzi”, lekcje dla uczniów szkół

Tegoroczna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur to również działania edukacyj

Symcha Keller – koncert

Bilety w cenie 15 zł, do kupienia w Klubie Scenografia Kiedyś zachwycał jako

Andrzej Krakowski, „Pollywood” 1 i 2, performatywne czytanie: „Meyer i spółka”

Znakomity reżyser, scenarzysta i producent filmowy, laureat nagrody Emmy – And