Rodzinna gra miejska

stary rynek

Kim jest Wielki Śledź, co wspólnego ze spiskiem ma królowa Szachrajka i gdzie jest portal do zaginionego kwartału? Odpowiedzi na te i inne pytania szukać będą uczestnicy surrealistycznej gry miejskiej, którą zaplanowano w ramach tegorocznego Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Początek zabawy 9 września o g. 11:00 na Starym Rynku.

Fabuła gry opowiada o tajemniczym spisku, w wyniku którego kilkadziesiąt lat temu w czasie listopadowej nocy, pewien kwartał – nieduży fragment miasta – po prostu zniknął. Nie wszystko poszło jednak po myśli spiskowców, bo niektórych śladów nie udało się im zatrzeć. W dodatku, w pewnym momencie czasoprzestrzeń zaczęła pękać i niektóre elementy z przeszłości powróciły. To one pomogą uczestnikom w rozwiązaniu zagadki, znalezieniu portalu do zaginionego kwartału i zebraniu jak największej ilości informacji o przeszłości tego miejsca. Wtedy być może zaginiony kwartał powróci.

Gra miejska potrwa około dwóch godzin. Szczegółowe zasady zabawy uczestnicy poznają na starcie (Stary Rynek). Tam też otrzymają karty gry wraz z mapą i zostaną podzieleni na zespoły dwu lub trzy osobowe. Gracze będą mieli okazję przekonać się, że jeszcze 80 lat temu na terenie Parku Staromiejskiego toczyło się zupełnie inne życie. Dobrą zabawę zapewni im surrealistyczny, nieco komiksowy scenariusz gry i fantastyczne postaci, które wprowadzą uczestników w klimat przeszłości za pomocą obrazów, dźwięków, zapachów, a nawet smaków.

Podczas wykonywania swoich zadań, gracze usłyszą charakterystyczne dźwięki tętniącego życiem targowiska, które niegdyś znajdowało się w okolicy. Trafią też do znajdującej się dawniej na rogu ulic Fabryki Cukrów i Czekolady „Arkadia”, gdzie będą rozpoznawać zapachy i smaki czekoladek. W przestrzeni miasta postarają się odnaleźć nieistniejące ulice czy miejsce słynne z odbywającego się tu niegdyś pchlego targu. W poszukiwaniu śladów przeszłości i zdobywaniu punktów pomogą graczom barwne tajemnicze postaci: Niewidzialny Człowiek, Rybak, szalony Farbiarz czy nieszczęśliwie zakochany Młynarczyk.